به آزمایشگاه تشخیص طبی و پاتولوژی سپیدار خوش آمدید
09125362664
تهران
آزمایشگاه سپیدارآزمایشگاه سپیدارآزمایشگاه سپیدار

آزمایش DNA

index

آزمایش DNA

نمونه گیری برای آزمایش DNA معمولاً از بافت‌ها، سلول‌ها، خون، مدفوع، ادرار و سایر نمونه‌های بیولوژیکی انجام می‌شود. نحوه نمونه‌گیری بستگی به نوع آزمایش دارد که برای تشخیص بیماری‌های ژنتیکی، جنینی، جنسیتی، ارثی، مشخصات پزشکی و مجرمانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای آزمایش DNA از نمونه خون برای تشخیص بیماری‌های ژنتیکی، مانند بیماری های تالاسمی، هموفیلی، بیماری های مرتبط با ایمنی، سرطان و بیماری های عفونی استفاده می شود. نمونه خون باید از یک ورید برداشت شود. در بعضی موارد، نمونه‌گیری از خون نوزادان نیز انجام می‌شود.

برای آزمایش DNA از نمونه بافت برای تشخیص بیماری‌های ژنتیکی و ارثی استفاده می‌شود. بافت می‌تواند از بخش‌های مختلف بدن مانند پوست، مو، رگ‌ها، کبد، ریه و … گرفته شود.

نمونه گیری برای آزمایش DNA از مدفوع نیز برای تشخیص بیماری‌های ژنتیکی و ارثی مفید است. در این حالت، نمونه‌گیری به صورت تهاجمی است و باید دقیقاً به دستورالعمل‌های آزمایشگاه عمل شود.

نمونه گیری از ادرار برای تشخیص بیماری‌های مرتبط با سیستم ادراری و ژنتیکی انجام می‌شود. ادرار باید در مقدار کافی برای آزمایشگاه جمع آوری شود و به شرایط مناسب نگهداری شود.

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.