به آزمایشگاه تشخیص طبی و پاتولوژی سپیدار خوش آمدید
09125362664
تهران
آزمایشگاه سپیدارآزمایشگاه سپیدارآزمایشگاه سپیدار

آزمایش hpv

HPV-virus-1207919718-770x533-1-650x428

آزمایش HPV

آزمایش HPV یا آزمایش تشخیص ویروس پاپیلومای انسانی، برای تشخیص عفونت این ویروس که با بیماری‌هایی همچون سرطان دهانه رحم، سرطان مقعد و سرطان پوست مرتبط است، استفاده می‌شود. نحوه نمونه‌گیری برای آزمایش HPV، بستگی به نوع آزمایش دارد که شامل دو نوع آزمایش PCR و آزمایش آسیب‌سنجی است.

در آزمایش PCR، نمونه گیری با استفاده از الگویی مشابه آزمایش پاپ اسمیر انجام می شود، با این تفاوت که در آن برای جمع آوری نمونه از چوب سلولی (Cell brush) استفاده می شود که در داخل رحم قرار دارد و با چرخش و فشار به دیواره رحم نزدیک شده و سپس با نمونه گیری از سلول های سطحی رحم و یا سرویکس، نمونه برای آزمایش به آزمایشگاه فرستاده می‌شود.

در آزمایش آسیب‌سنجی، برای نمونه‌گیری، با استفاده از تیغه برش (Biopsy)، یک نمونه کوچک از بافت آسیب‌دیده از داخل رحم یا سرویکس برداشته می‌شود و سپس نمونه برای آزمایش به آزمایشگاه فرستاده می‌شود.

نمونه‌گیری مناسب و دقیق از محل عفونت در آزمایش HPV، بسیار مهم است تا نتیجه آزمایش دقیق و صحیحی به دست آید. برای نمونه‌گیری از محل مناسب، باید از تجربه و مهارت کافی در زمینه نمونه‌گیری برخوردار بود و از وسایل استریل و مخصوص برای نمونه‌گیری استفاده کرد.

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.